Güncel

Duraklı ve Yukarı Divan köyü YPG’den temizlendi

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’in kuzeyindeki Duraklı köyünü ve Yukarı Divan köyünü teröristlerden arındırdı.

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre; TSK ve ÖSO, Afrin’in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Duraklı köyünü ve Yukarı Divan köyünü PYD/PKK’dan kurtardı.

56 NOKTA YPG’DEN KURTARILDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 38’i köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 14’ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 56 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Duraklı ve Yukarı Divan köyü YPG'den temizlendi

TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENEN NOKTALAR

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle: “Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Yukarı Divan köyü, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu